سلامتی و پزشکی

خادمی علوم پایه برای رشته های مهندسی، بحران جدی کشور است ، راه اندازی دکتری حرفه ای کشاورزی در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد خادمی علوم پایه برای رشته های مهندسی را بحران جدی دانست و گفت: رشته دکتری حرفه ای کشاورزی در دانشگاه آزاد تدوین و برای تصویب به وزارت علوم ارسال شد.

30 بهمن 1398

آرای انضباطی فوتسال اعلام شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی این فدراسیون آرای انضباطی فوتسال را به شرح زیر صادر کرد:

25 بهمن 1398

سمینار آموزش پزشکی مبتنی بر توانمندی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت سمینار سراسری آموزش پزشکی مبتنی بر توانمندی را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می نماید.

11 بهمن 1398

الزام دستگاههای اجرایی برای اختصاص اعتبار پژوهشی به انتها نامه ها

به گزارش خبرنگاران، بر اساس لایحه بودجه سال 1399 در تبصره 9 بند هـ- آمده است: در راستای تحقق اهداف نقشه جامع علمی کشور، کاهش اعتبارات برنامه های پژوهشی توسط دستگاه های اجرائی ممنوع است.

6 بهمن 1398

آقای وزیر ارشاد! تاوان این بی کفایتی را هنرمندان بیمار می دهند

دبیر شورای عالی تهیه کنندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع بیمه تکمیلی نامه نوشت.

3 بهمن 1398

سازمان ملل: 11 میلیون سوری به کمک احتیاج دارند

سازمان ملل خبر داد که بیش از 11 میلیون سوری در مناطق مختلف این کشور به کمک بسردوستانه نیاز دارند.

18 دی 1398

چرا زلزله های مرگبار اغلب شب ها رخ می دهند؟

شاید ما هم به این موضوع فکر نموده باشید که چرا زلزله های پرقدرت بیشتر شب ها رخ می دهند، اما واقعیت این طور نیست و محققان هم آنالیز کردند که آیا روز و شب بودن روی زلزله تاثیر دارد یا نه؟

8 دی 1398

یمن: ائتلاف سعودی مانع انتقال بیماران به خارج از کشور می گردد

وزیر بهداشت یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی اجازه فرود هواپیماهای مخصوص انتقال بیماران در فرودگاه بین المللی صنعاء را نمی دهد.

4 دی 1398

قوچان نژاد پا به توپ شد، حسینی استقلالی!

تمرینات تیم ملی فوتبال کشورمان برای دیدار مقابل عمان امروز برگزار شد.

3 دی 1398

نجات قاتل 2 زنه ازچوبه دار

مردی که همسر اولش را به قتل رسانده بود مورد بخشش خانواده همسرش نهاده شد،و صبح دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

1 دی 1398

معرفی سی و سه پل اصفهان Si-o-se-pol

سی و سه پل یکی از پل های مورد علاقه ما در شهر اصفهان است هر دفعه که به بهانه ای از روی این پل رد می شویم شور و شوق زیادی در ما ایجاد می شود مخصوصاً مواقعی که رودخانه زانیده رود جاریست صدا و حال و هوای سی و سه پل واقعا لذت بخش است.در ادامه مطلب همراه خبرنگاران...

27 آذر 1398

3 ماه مرخصیِ استحقاقی برای پرستاری از سالمندان و بیماران در فرانسه

مجلس فرانسه آدینه گذشته با اعطای حق سه ماه مرخصیِ استحقاقی به افرادی که از نزدیکان ناتوانشان پرستاری می نمایند، موافقت کرد.

23 آذر 1398

مازندران استان بی نظیری برای سرمایه گذاری خارجی است

به گزارش خبرنگاران، ربیع فلاح جلودار صبح چهارشنبه در نشست با استاندار و هیئت تجاری و مالی مارکه ایتالیا با اشاره به دوران پسابرجام گفت: در پسا برجام و برطرف تحریم ها فرصت مناسبی برای ارتباطات سازنده و مثبت ایران با کشورهای اروپایی ازجمله ایتالیا فراهم...

11 آذر 1398

پنجعلی: پرسپولیس احتیاج به کمیته فنی دارد؛ تغییر مربی سَم است، با 14 گل به کامبوج خیلی خوش گذشت!

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران معتقد است بحث تغییر سرمربی در حال حاضر برای باشگاه پرسپولیس سَم است و همه باید از کالدرون حمایت نمایند.

6 آذر 1398

روسیه: اینستکس ناکارآمدی خود در قبال ایران را ثابت کرد

ایرنا نوشت: نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا گفت: ساز وکار حمایت از مبادلات تجاری ایران موسوم به اینستکس از ابتدای کار تاکنون فقط ناکارمدی خود را ثابت کرده است.

4 آذر 1398

طرز تهیه سوپ کاهو به دو روش

شاید حتی فکر این هم به ذهنتان خطور نکرده باشد که می شود از کاهو هم سوپ درست کرد. حتی بسیاری از کسانی که در زمینه پختن انواع سوپ های متنوع دستی بر آتش دارند هم احتمالاً با این نوع سوپ آشنا نیستند. شاید هنوز از خوشمزگی ته دیگ کاهو در شگفتی باشید، اما باید...

1 آذر 1398

واقعیاتی که نگاهتان را به دنیا تغییر می دهد

هر چقدر دایره المعارف و کتاب های علمی خوانده باشید واقعیات جالبی هستند هستند که هنوز از آن ها آگاه نیستید. به عنوان مثال آیا می دانستید خفاش ها می توانند با هم ارتباط برقرار کنند؟ یا مورچه ها چند ساعت در روز می خوابند؟ در ادامه با واقعیاتی که نگاهتان را...

29 آبان 1398

فهرست رتبه های برتر آزمون های دانشنامه پزشکی منتشر شد

فهرست 5 درصد و 10 درصد اول آزمون های دانشنامه پزشکی تخصصی و فوق تخصصی منتشر شد.

28 آبان 1398

بزرگ ترین خوابگاه دخترانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بهره برداری می رسد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سال 80 به بعد توسعه زیرساختی نداشته است، گفت: طی سال های گذشته ظرفیت دانشجویی دانشگاه دو برابر شده است، بر همین اساس در آینده ای نزدیک بزرگ ترین خوابگاه دخترانه...

21 آبان 1398

سالانه 20 هزار درخت برای اسناد بستری بیمارستانی قطع می شوند

کارشناس گروه بستری دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: به طور میانگین هر پرونده بستری حدود 30 برگه A4 احتیاج دارد تا یک سند هزینه ای فراوری و وارد سازمان گردد که برای 5.6 میلیون پرونده بالغ بر 200 میلیون برگ کاغذ A4 سالانه باید مصرف گردد که معادل 20 هزار...

16 آبان 1398
تعداد: (83)