چرا یوتیوب تحت فشار سیاسی بریتانیا است؟

یوتیوب تحت فشار بریتانیا واقع شده است. این فشار با هدف محدود کردن فعالیت های حزب راست افراطی در شبکه های مجازی انجام می گردد.

چرا یوتیوب تحت فشار سیاسی بریتانیا است؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد یوتیوب به ابزاری برای فشار وارد کردن به بعضی کاربران یا توهین و نحقیر بعضی دیگر از کاربران تبدیل شده است. برای مثال ادعا می گردد بعضی اعضای حزب راست از رسانه ها برای آزار و اذیت روزنامه نگاران استفاده می نمایند.

تام واتسون بنیانگذار موسسه دفاع از فعالیت های فرابورس در این خصوص می گوید: هر پلت فرم شبکه اجتماعی دیگری غیر از یوتیوب، پروفایل افرادی مثل استیون یاکسلی لنون(از اعضای حزب راست افراطی) را به خاطر رفتار خشونت آمیزش از بین برده اند اما یوتیوب به این موضوع توجهی نشان نمی دهد.

به گفته رسانه های بریتانیا بعضی افراد از حزب راست افراطی روزنامه نگاران را به وسیله رسانه های اجتماعی تهدید می نمایند و سعی دارند اقدام ب سرکوب آنلاین دموکراسی و آزادی بیان نمایند. پیش از این پلتفررم فیس بوک صفخات افرادی را که ایجاد اعراب و نا امنی مجازی می کردند را مسدود کرد.

اکنون پرسشی که از سوی بعضی از مقامات بریتانیا مطرح می گردد این است که؛ آیا وزیر امور خارجه می تواند یوتیوب و دیگر پلتفرم های فعال به عنوان شبکه های اجتماعی را محدود کند یا خیر. با همه این ها موضوع مهم تر این است که تمام شرکت های فعال در دنیای مجازی موظفند برای فعالیت های خود جوابگو باشند.

بر همین اساس نیز وزیر امور خارجه بریتانیا در بیانیه ای گفت: ما همه به آزادی بیان ایمان داریم. اما همزمان بر این باوریم که آزادی بیان محدودیت دارد، ما معتقدیم افرادی که به دنبال ارعاب دیگران هستند، به طور بالقوه ادر حال قانون شکنی هستند و این موضوعی فراتر از دسترسی عادی و مغایر با آزادی بیان است.

دستورالعمل های محلی یوتیوب انواع آزار و اذیت و سوء استفاده اینترنتی را ممنوع می نماید. اما افرادی مثل واتسون که در پلتفرم های مختلف دیگران را تهدید می نمایند، هچنان آزادانه در این پلتفرم فعال هستند.

منبع: انتخاب

به "چرا یوتیوب تحت فشار سیاسی بریتانیا است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا یوتیوب تحت فشار سیاسی بریتانیا است؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید