چرا آب فریز شده نباید بخوریم؟

به گزارش گردش و مسافرت، متخصص تغذیه با بیان اینکه بهتر است هنگام تشنگی آب درون یخچال مصرف شده و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری شود، گفت: مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است.

چرا آب فریز شده نباید بخوریم؟

به گزارش گردش و مسافرت، فرزاد شید فر، متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با فارس درباره مصرف آب به صورت فریز شده و در داخل بطری های یکبار مصرف، گفت: برخی به غلط آب را در بطری های یکبار مصرف در داخل فریز منجمد کرده و مصرف می کنند؛در حالی که این کار کاملا اشتباه است.

وی با بیان اینکه مصرف آب منجمد شده در ظروف یکبار مصرف و به صورت تدریجی باعث مخاطرات جدی برای سلامت می شود، گفت: آب منجمد که به تدریج آب شود و مصرف می کنیم، خطر بروز برخی سرطانها را افزایش می دهد؛در نتیجه بهتر است هنگام تشنگی آب درون یخچال مصرف شود و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری شود.

این متخصص تغذیه درباره مصرف آب به صورت ناشتا و در هنگام صبح، ابراز داشت: مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است؛ ضمن اینکه مصرف آب در صورت احساس تشنگی در بین خواب شبانه نیز ایرادی ندارد؛ چرا که این احساس تشنگی از نیاز بدن به آب خبر می دهد و باید آب را مصرف کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "چرا آب فریز شده نباید بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آب فریز شده نباید بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید