پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

به گزارش گردش و مسافرت، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پیامی به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد گفت: حضرت امام خمینی (ره) با سلوک نظری، عرفانی و عملی خویش به ما قدرت نقد و توان جسارت و عزت طلبی در برابر ستم بخشید.

پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

به گزارش گروه اجتماعی گردش و مسافرت، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پیغامی به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد گفت: حضرت امام خمینی (ره) با سلوک نظری، عرفانی و عملی خویش به ما قدرت نقد و توان جسارت و عزت طلبی در برابر ستم بخشید.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ در پیغام سردار اسکندر مؤمنی آمده است:

نیمه خرداد، یادآور خاطرات غم انگیز و به سوگ نشستن ملت شریف ایران در غم فراق امام عظیم الشأن حضرت امام خمینی (ره) و همچنین آغازگر نهضت عظیم بیداری اسلامی و حماسه آفرینی های امت شهیدپرور ایران اسلامی در قیام 15 خرداد سال 1342 است.

امام خمینی (ره) یک حقیقت همواره زنده است؛ عظیم مردی است که کشورمان را با اندیشه فرهیخته خود از فرو رفتن در اندیشه های مادی گرایانه نجات داد و مستضعفان دنیا را برای مبارزه، مقاومت و پیروزی در برابر مستکبران امیدوار ساخت.

امام خمینی (ره) با سلوک نظری، عرفانی و عملی خویش به ما قدرت نقد و توان جسارت و عزت طلبی در برابر ستم بخشید، جفا ها دید، اما با ثبات قدم، روشنگری و تبیین راه درست و نادرست، گام در راه امام آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه بلکه با اختیار، جهت صراط مستقیم الهی در پیش گیرند.

فراق ایشان همچون زخمی است که بعد از گذشت سالیان متمادی نیز هرگز التیام نخواهد یافت و اگر اجتماع عظیمی به دلیل شیوع کرونا در حرم برگزار نمی گردد، ولی تبیین ابعاد شخصیت امام و آثار و سیره عملی او ضرورت روزافزون جامعه ما است.

15 خرداد به تعبیر امام خمینی، اولین خروش تاریخی و تاریخ ساز مردم مبارز و مسلمانی بود که در اعتراضی آگاهانه، مخالفت باسیاست ها و برخورد های ظالمانه و جبارانه حکومت شاهنشاهی را بنیان گذاشتند و اگر نبود خون پاک جوانان و جوانمردان مسلمان و خداجوی ایران، امروز اثری از اصل اسلام و نظام اسلامی باقی نمی ماند، خون شهدای 15 خرداد 42 بیمه کننده انقلاب و تضمین کننده حیات سبز و شکوهمند این نظام اسلامی و الهی بود.

اینجانب سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی معمار انقلاب، اسوه احرار عالم، طبیب دل ها، احیاگر اسلام ناب محمدی، قافله سالار 15 خرداد خونین، حضرت امام خمینی (ره) و سالگرد پنجاه و هفتمین شهادت یاران ایشان را در فاجعه قیام خونین 15 خرداد 1342 به مردم شریف و قدرشناس ایران اسلامی تسلیت می گویم و علو درجات شهدای عزیز اسلام را از درگاه خداوند متعال مسئلت می دارم. والسلام علی من تبع الهدی.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید