پلیس آمریکا سگ رباتیک را به کار گرفت

به گزارش گردش و مسافرت به نقل از انگجت، طی ماه های اخیر گزارش های مختلف نشان می داد شرکت بوستون دینامیکز به دنبال روش هایی برای نشان دادن کاربرد ربات های خود است. اما به نظر می رسد این ربات ها از هم اکنون به کار گرفته شده اند.

پلیس آمریکا سگ رباتیک را به کار گرفت

طبق گزارش هایی جدید واحد خنثی کردن بمب در پلیس ایالتی ماساچوست سگ رباتیک این شرکت به نام اسپات را بین ماه های آگوست تا نوامبر اجاره نموده است. هرچند این گزارش ها درباره نقش ربات شرحی نداده است، اما به گفته یک سخنگو از این ربات به عنوان ابزار رصد از راه دور استفاده شده تا بر فعالیت های مشکوک دستگاه ها و موقعیت های مکانی خطرناک نظارت کند.

پلیس ماساچوست اعلام نموده این ماشین در دو رویداد واقعی و همچنین فرایندهای آموزشی پلیس شرکت نموده است. هنوز قابلیت های اتوماتیک ربات اسپات معین نیست اما به گفته پلیس نرم افزار ربات شخصی سازی نشده و همچنین در این ربات اسلحه نیز به کار نرفته است.

البته احتمالا پلیس ماساچوست توانایی تجهیز ربات به اسلحه را نداشته است. بوستون دینامیکز در بیانیه ای شرح داده لیسانس مربوط به ربات استفاده از آن برای هرگونه سرویسی که به انسان ها آسیب برساند یا آنها را بترساند، ممنوع نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پلیس آمریکا سگ رباتیک را به کار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا سگ رباتیک را به کار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید