نعیم قاسم: آمریکا بحران لبنان را تشدید می نماید، واشنگتن مسئول نخست تشکیل نشدن دولت لبنان

به گزارش گردش و مسافرت، معاون دبیرکل حزب الله لبنان، دولت آمریکا را عامل تشدید بحران در لبنان و مسئول نخست تشکیل نشدن دولت در این کشور دانست.

نعیم قاسم: آمریکا بحران لبنان را تشدید می نماید، واشنگتن مسئول نخست تشکیل نشدن دولت لبنان

به گزارش گروه بین الملل گردش و مسافرت، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تاکید نمود که آمریکا در فرایند تشکیل دولت جدید لبنان دخالت می نماید و این دخالت علت اصلی تاخیر در تشکیل دولت است.

وی اضافه نمود: اولین مانع در تشکیل دولت لبنان، آمریکا است زیرا خواستار دولتی براساس خواست و تمایل خودش است اما ما خواستار دولتی براساس خواست و تمایل ملت لبنان و نیازهای آنها هستیم.

شیخ نعیم قاسم گفت: آمریکا به طور نهان حرکت می نماید و شروط خود را تحمیل می نماید و در کوشش است تا نتایج به نفعش باشد.

وی با اشاره به سخنان جفری ویلتمن سفیر اسبق آمریکا در لبنان در یکی از کمیته های کنگره آمریکا درباره لبنان گفت: ویلتمن آشکارا می گوید که آمریکا چه می خواهد. آمریکا خواستار دولتی است که با غرب کار کند و به طور مستقیم منافع آمریکا را برآورده کند. این محتوای سخن ویلتمن است. ما باید براساس در نظر دریافت منافع لبنان و همسو با گزینه های ملت این کشور کوشش کنیم.

شیخ نعیم قاسم گفت: آمریکا خواستار سهم خود از لبنان است. وقتی ویلتمن لبنانی ها را تهدید می نماید که بین راه منتهی به فقر دائمی یا رفاه احتمالی انتخاب نمایند، با اینکار عرصه را به روی گزینه هایی که آمریکا آنها را به عنوان راه چارهی برای نجات می خواهد، باز می نماید اما این امر تماما مغایر با حقوق ملت لبنان است. وقتی می گوید که خواستار دولتی مناسب و همگام با بهترین حفاظت از منافع آمریکا هستیم، با این کار برای مصادره نظر ملت لبنان در زمینه دولت مورد نظر خودشان کوشش می نماید.

وی گفت: باید روشن باشد که ملت لبنان مجلس نماینده خود را برگزید و دولت نیز با نظر مجلس انتخاب و رای اعتماد می گیرد و راه دیگری برای انجام این کار وجود ندارد.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به اینکه مسئولان آمریکایی با بعضی از سیاستمداران لبنانی تماس های مستقیم می گیرند، گفت: ما را به حال خودمان بگذارید تا به تفاهم برسیم و هر اندازه دخالت آنها زیاد شد، راه چاره به تاخیر افتاد. الان تاخیر در دستیابی به راه چاره به خاطر (دخالت) آمریکا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نعیم قاسم: آمریکا بحران لبنان را تشدید می نماید، واشنگتن مسئول نخست تشکیل نشدن دولت لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نعیم قاسم: آمریکا بحران لبنان را تشدید می نماید، واشنگتن مسئول نخست تشکیل نشدن دولت لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید