ناتو در انتظار نشستی فوری با رئیس جمهور بایدن!

به گزارش گردش و مسافرت، ایسنا نوشت:ناتو در حال آنالیز نشستی در مارس 2021 در بروکسل است تا اگر بایدن پیروز شد به رئیس جمهوری جدید آمریکا خوشامد بگوید اما اگر ترامپ بار دیگر پیروز گردد، این نشست در نیمه اول سال آینده میلادی برگزار خواهد شد.

ناتو در انتظار نشستی فوری با رئیس جمهور بایدن!

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که ناتو سال گذشته میلادی با برگزاری نشست 2021 موافقت کرد، اگر جو بایدن، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات سوم نوامبر پیروز گردد، برگزاری یک نشست در بهار شانسی زودهنگام برای احیای روابط با آمریکا خواهد بود چون در مدت چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ، روابط ناتو با آمریکا مخدوش شده است.

ترامپ گفته که این ائتلاف، منسوخ است و بعضی از متحدان، متخلف هستند و حتی در ژوئیه 2018 تهدید کرد که از این ائتلاف خارج می گردد. وی حتی اوایل امسال میلادی نیز تمایل خود را برای کاهش نیروهای آمریکایی از آلمان اعلام نموده بود.

بایدن اما در اروپا یک تغییر در سیاست آمریکا در قبال ناتو دیده می گردد.

یکی از دیپلمات های ناتو گفت: بسیاری از متحدان می خواهند بایدن پیروز باشد اما در عین حال، دارند بر روی انتخاب مجدد ترامپ هم کار می نمایند.

یک دیپلمات دیگر هم گفت: نشست مارس 2021 به بایدن یک پلتفورم برای حمایت اروپا و آمریکای شمالی از یکدیگر را می دهد و به ناتو فرصت پشت سر گذاشتن دوران ترامپ را.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ناتو در انتظار نشستی فوری با رئیس جمهور بایدن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو در انتظار نشستی فوری با رئیس جمهور بایدن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید