ماس: هدف از تحریم بلاروس فقط فشار اقتصادی نیست

به گزارش گردش و مسافرت، وزیر امور خارجه آلمان در توضیح تحریم های اتحادیه اروپا علیه بلاروس اعلام کرد که این موضوع فقط شامل اقدامات اقتصادی نیست.

ماس: هدف از تحریم بلاروس فقط فشار اقتصادی نیست

به گزارش گروه بین الملل گردش و مسافرت، حساب کاربری وزارت خارجه آلمان در توئیتر جمله ای را از هایکو ماس درباره تحریم های اتحادیه اروپا علیه بلاروس منتشر کرده است.

در این توئیت آمده است: هایکو ماس درباره تحریم های بلاروس می گوید: این تحریم ها درباره فشار اقتصادی نیستند، ما می خواهیم بطور ویژه کسانی را که مسئول این انتخابات بوده اند و از اهرم زور و سرکوب علیه معترضین استفاده کرده اند هدف قرار دهیم.

اتحادیه اروپا به موجب اعتراضات در بلاروس تحریم هایی را علیه این کشور در نظر گرفته است. معترضین معتقد به تقلب در انتخابات هفته گذشته هستند.

اعتراض های خیابانی به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس از یکشنبه گذشته و به دنبال اعلام پیروزی الکساندر لوکاشنکو با کسب نزدیک به 80 درصد آراء آغاز شد.

در همین رابطه روز گذشته لوکاشنکو در اظهاراتی عنوان داشت که بلاروس با انقلاب رنگی روبرو است.

واژه انقلاب رنگی به مجموع اقداماتی که از سوی کشور های غربی برای براندازی حکومت ها در کشور های استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی به کار گرفته می گردد، اطلاق می گردد.

لوکاشنکو با بیان این حرف و ذکر این مطلب که انقلاب رنگی در بلاروس فقط منحصر به بلاروس نشده و از مرز های این کشور فراتر می رود خواستار کمک از سوی روسیه شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ماس: هدف از تحریم بلاروس فقط فشار اقتصادی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماس: هدف از تحریم بلاروس فقط فشار اقتصادی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید