قرصی که ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می دهد

به گزارش گردش و مسافرت، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد مصرف یک نوع قرص می تواند به میزان قابل توجهی احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش دهد.

قرصی که ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی گردش و مسافرت به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد مصرف قرص استاتین می تواند به میزان قابل توجهی احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش دهد.

استاتین پرکاربردترین داروی کاهش دهنده کلسترول خون است و بر اساس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، از هر چهار فرد 40 سال به بالا، یک نفر از این دارو استفاده می نماید.

یک مطالعه ژنتیکی از 64 هزار زن نشان داد مصرف این قرص منجر به کاهش 40 درصدی احتمال ابتلا به سرطان شایع زنان در آنها می گردد.

محققان دانشگاه بریستول که محقق این پژوهش بوده اند تأکید می نمایند، علاوه بر مصرف قرص استاتین در زنان پرخطر، پیروی از سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب می تواند افراد را از خطر بسیاری از بیماری ها در امان بدارد.

سالانه بیش از چهار هزار و 100 زن در انگلیس به دلیل ابتلا به سرطان تخمدان می میرند و بیشتر موارد مرگ و میر در پی علائم خاموش این بیماری است؛ هیچ روش غربالگری وجود ندارد، بنابراین جلوگیری از سرطان تخمدان چالش برانگیز است.

بر اساس این مطالعه، استاتین از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری و به بدن یاری می نماید که از شر سلول های معیوب خلاص گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "قرصی که ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرصی که ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید