شهردار مشهد: گردشگری سکوی پرتاب اقتصادی در مشهد است

شهردار مشهد گفت:گردشگری در صدر حوزه های ایجاد جهش اقتصادی واقع شده است.

شهردار مشهد: گردشگری سکوی پرتاب اقتصادی در مشهد است

به گزارش خبرنگاراز ، محمد رضا کلایی شهردار مشهد در نشست استاندار با سرمایه گذاران حوزه گردشگری گفت: اصل مساله دارا بودن مزیت نسبی گردشگری در استان خراسان رضوی و شهر مشهد بر هیچ کس پوشیده نیست. حل مسائل این شهر به دست بخش خدمات بوده که شامل بخش اقتصادی و گردشگری است.

وی شرح داد: گردشگری در صدر حوزه هایی است که امکان جهش اقتصادی را ایجاد می کند. از جمله اقداماتی که باید در حوزه گردشگری ایجاد شود، برندینگ شهری و مجموعه شهری است. برند گردشگری شهر مشهد باید مبتنی بر ویژگی های هویتی، توجه به بارگاه امام رضا (ع) و مجوعه شهری مشهد باشد و این کالا عمومی باید توسط ما به فعالان حوزه گردشگری ارائه شود.

شهردار مشهد گفت: برخلاف گفته عده ای، ما نیازمند تبلیغات و بهبود فضای ذهنی هستیم. همچنین مساله حمایت عمومی، دولتی و قضایی مساله ای جدی است که باید به آن توجه شود.

کلایی اضافه نمود: ما باید مگاپروژه ها را با کمک سرمایه داران عملیاتی کنیم؛ همچنین مشهد نیازمند شهربازی بزرگ با مقیاس بالا، باغ وحش، پارک های موضوعی مخصوصا مذهبی و تاریخی و جشنواره مشهداست. به نظر من با این سازماندهی نظام اداری، چرخ دنده توسعه اقتصادی فقط توسط استاندار به حرکت خواهد آمد.

انتهای پیام // ف. س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شهردار مشهد: گردشگری سکوی پرتاب اقتصادی در مشهد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار مشهد: گردشگری سکوی پرتاب اقتصادی در مشهد است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید