شاید از تراکتور جدا شوم، روبین کازان به درخواست ذوب آهن خندید!

رضا شکاری در مصاحبه با خبرنگاران، ضمن تشریح شرایط تیم فوتبال امید در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا از فدراسیون فوتبال درخواست کرد که حمایت بیشتری از این تیم داشته باشد. شکاری همچنین بیان کرد که خودش از مصطفی دنیزلی سرمربی تراکتور خواسته است 10 روز زیر نظر مربیان تیم امید در کمپ تیم ملی تمرین کند! این مهاجم تیم امید همچنین به چالشی که بین وی و سعید آذری مدیرعامل سابق ذوب آهن ایجاد شده است، پرداخت و گفت: ذوب آهن خواستار 5 میلیون دلار غرامت آموزشی بود که مسئولان روبین کازان به این درخواست خندیدند!

شاید از تراکتور جدا شوم، روبین کازان به درخواست ذوب آهن خندید!

مشروح گفتگوی رضا شکاری در ادامه می آید:

* خبرنگاران- شرایط تیم امید را چطور ارزیابی می کنید؟ چقدر امید دارید این تیم به المپیک راه یابد؟

- رضا شکاری: تیم امید پر از ستاره و مهره است ولی حمایت لازم را نداریم. در این مدت بازی های خوب محبت آمیز داشتیم و از فدراسیون متشکرم ولی احتیاج به روحیه داریم. یکسری پاداش های قبلی مانده که به اعضای تیم نداده اند. احتیاج به حمایت بیشتر داریم و مطمئن باشید پاسخ این حمایت را می دهیم.

* بازی های محبت آمیز با قطر و اندونزی برای تیم امید مفید بود؟

- بله این مسابقات خیلی به ما یاری کرد. قبل از آن بازی های خوبی نداشتیم و بیشتر در کمپ تیم های ملی با باشگاه های داخلی بازی می کردیم. تجربه خوبی از بازی با قطر و اندونزی به دست آوردیم. خدا را شکر می کنیم. امیدوارم در این فرصت کوتاه باقی مانده بازی های دیگری هم داشته باشیم. فکر می کنم یک بازی محبت آمیز دیگر با قطر برگزار کنیم. امیدوارم نتیجه این بازی ها و تلاشمان را ببینیم.

* در تیم امید تغییراتی رخ داد که خیلی ها را بابت نتیجه گیری و صعود به المپیک دچار تردید کرد. فکر می کنید حضور حمید استیلی به جای فرهاد مجیدی یاریی به تیم ایران بکند؟

- من از دوران کودکی زیر نظر حمید استیلی بوده ام. فرهاد مجیدی را هم دوست دارم. هر دو مربیان خوبی هستند. من در برخی از اردوهای تیم امید در زمان مجیدی نبودم و در جریان اتفاقات اتفاق افتاده قرار نداشتم. دلیل تغییرات را نمی دانم. خدا را شکر الان همه بچه های تیم سرحال هستند. امیدوارم همینطور ادامه بدهیم. استیلی فوق العاده مربی با دانشی است و امیدوارم از حضور او استفاده کنیم.

* گروه تیم فوتبال امید هم گروه سخت و به تعبیری گروه مرگ است. آیا صعود از این گروه امکانپذیر است؟

- فوتبال ایران در آسیا همواره حرف اول را می زند. امیدوارم با تاکتیک های مدنظر در این بازی ها بدرخشیم و صعود کنیم. با ترس وارد مسابقات نمی شویم. شخصا از هیچ تیمی نمی ترسم. محکم به بازی ها می رویم و امیدوارم که صعود کنیم.

* برنامه های آماده سازی تیم امید تا پیش از اعزام به تایلند به چه شکلی است؟

- 10 روز دیگر راهی قطر می شویم. یکی دو هفته آنجا هستیم و به تهران بر می گردیم و سپس راهی تایلند می شویم.

* سال جاری اتفاقات عجیبی برای شما رخ داد. از روبین کازان جدا شدید و نتوانستید به پرسپولیس بروید. در نهایت راهی تراکتور شدید و الان هم که جداگانه تمرین می کنید.

- متاسفانه این اتفاقات رخ داد. عدم حضور در پرسپولیس حرکت ناشیانه آقای عرب (مدیرعامل سابق پرسپولیس) بود. اینها اتفاقات فوتبال است و من هم حرفه ای عمل کردم. از مسئولان تراکتور تشکر می کنم. پرسپولیس نمی خواست ریسک کند. خود آقای آذری (مدیرعامل ذوب آهن) گفت شکاری محروم نمی گردد. الان هم چهار، پنج بازی تا نیم فصل باقی مانده و می توانستم برای تراکتور بازی کنم ولی با خواهش از آقای دنیزلی اجازه گرفتم که در تهران بمانم! دنیزلی اول مخالفت کرد و بازهم خواهش کردم که چون تراکتور در شرایط مسابقه نیست و تمرین سبک دارد در کمپ تیم های ملی تمرین شخصی داشته باشم تا برای بازی ها آماده شوم!

* یعنی برای جدایی از تراکتور درخواست داده اید؟

- از تراکتور جدا نشده ام. فقط خواستم 10 روز خودم و در کنار مربیان تیم امید تمرین کنم. یکی دو نفر دیگر از بازیکنان تیم امید هم هستند.

* احتمال جدایی شما از تراکتور در نیم فصل وجود دارد؟

- هنوز چیزی معین نیست. شاید جدا شوم شاید هم نه.

* روز گذشته سعید آذری مدیرعامل سابق ذوب آهن گفت که آرای دیگر فیفا در پرونده رضا شکاری باقی مانده است. درباره این پرونده صحبت می کنید؟

- باشگاه ذوب آهن در زمان مدیریت آقای آذری سه شکایت به فیفا نموده بود. یکی از باشگاه روبین کازان، یکی برای دریافت غرامت آموزشی و یکی هم از من. دو شکایت رد شد و فقط غرامت آموزشی ماند که آنهم مبلغش 105 هزار یورو شد. در واقع این مبلغ به صورت اتوماتیک به باشگاه ذوب آهن پرداخت می شد و ذوبی ها فقط 10 هزار دلار بیشتر نصیبشان شد که مبارکشان باشد. باشگاه ذوب آهن خواهان 5 میلیون دلار غرامت شده بود که وقتی مسئولان باشگاه روبین کازان این موضوع را شنیدند خندیدند و گفتند آنها (ذوب آهن) آماتور هستند.

زمانی که در ذوب آهن بودم و می خواستم جدا شوم آقای آذری گفت می خواهم به دست خودم ترانسفر شوی ولی قبول نکردم. آذری اصرار زیادی داشت و نمی دانم قرار بود چه پولی به چه کسانی برسد. حتی از باشگاه آث میلان ایتالیا هم افرادی را آوردند که نمی دانم واقعی بودند یا الکی! صحبت هم کردیم ولی بازهم قبول نکردم. آذری و ذوب آهن از این موضوع ناراحت بودند. آقای آذری برای من زحمت زیادی کشید ولی الان مدیرعامل باشگاه فولاد است و کاری به او ندارم. من با باشگاه ذوب آهن طرف هستم که با این مسئله ناشیانه برخورد کردند. آنها فقط 10 هزار دلار بیشتر گیرشان آمد آنهم به خاطر تاخیر در دریافت غرامت آموزشی.

* حتی چند ماه پیش عنوان شد که فیفا از شکاری و وکیلش درخواست ارائه مدارک و مستنداتی نموده است که شما این مدارک را نفرستاده اید.

- چنین چیزی را نشنیده بودم و صحت ندارد. قبل از آن مدارکمان را کامل فرستاده بودیم. در شکایت ذوب آهن من تبرئه شدم. رای هم که صادر شد و ذوب آهن به 100 هزار یورو غرامتش رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شاید از تراکتور جدا شوم، روبین کازان به درخواست ذوب آهن خندید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاید از تراکتور جدا شوم، روبین کازان به درخواست ذوب آهن خندید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید