رهبر حزب کارگر انگلیس: ترزا می هنوز شکست در مجلس را درک نکرده است

به گزارش گردش و مسافرت، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس اظهار داشت دولت این کشور هنوز از شکست هفته گذشته خود درباره طرح خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در مجلس انگلیس درس نگرفته است.

رهبر حزب کارگر انگلیس: ترزا می هنوز شکست در مجلس را درک نکرده است

به گزارش، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس گفت ترزا می، نخست وزیر این کشور هنوز شکست هفته گذشته دولت در مجلس انگلیس درباره خروج از اتحادیه اروپا را درک ننموده است.

کوربین طی سخنانی در مجلس عوام انگلیس بیان کرد: دولت هنوز از شکست هفته گذشته خود در مجلس عوام درس نگرفته است. به نظر می رسد که نخست وزیر در کوشش است همچنان طرح خود را به نتیجه برساند، اما باید بداند که حقیقتا در اشتباه است و با مخالفت روبرو خواهد شد. منطق و نتیجه ای که نخست وزیر می تواند از شکست قاطع در مجلس بگیرد این است که خطوط قرمز خود را تغییر دهد، اما باید بداند که طرح کنونی غیر قابل تصویب و نتیجه گیری است.

کوربین گفت: آیا او می خواهد با مجلس رو راست باشد و از خطوط قرمز خود درست بردارد یا نه؟ دعوت نخست وزیر برای مذاکره مایه شرمساری است. تمامی سیاستمداران و رهبران احزاب مخالف دولت نظرشان درباره این موضوع یکسان است و مخالف وی هستند و پاسخی مشابه برای وی دارند. نخست وزیر اعلام نموده است شاهد هیچ انعطاف پذیری نبوده است، اما او باید بداند تا وقتی که هیچ تغییری در سیاست های خود ندهد هیچ گونه مذاکره ای در کار نخواهد بود.

رهبر حزب کارگر انگلیس ادامه داد: من از پیشنهاد معافیت برای شهروندان اروپایی ساکن انگلیس در پرداخت عوارض استقبال می کنم. آقای رئیس باید بگویم که نخست وزیر همواره می گوید که طرح وی بهترین طرح و گزینه روی میز است، اما مذاکرات ما با شرکای اروپایی خودمان بسیار شفاف و بیانگر همه چیز است. من ضروری است این مطلب را نقل قول کنم که شورای اروپا همواره گفته است که انگلیس باید بین خطوط قرمز خود در آینده و یا یک توافق تجاری ساده یکی را انتخاب کند. آن ها بیان کردند در این حالت آماده اند که پاسخی مناسب به ما بدهند. مجلس ما رای به همه پرسی داد. من همچنین رای به اجرای بند پنجاه توافقنامه لیسبون دادم.

وی اضافه نمود: اکثریت مجلس از یک توافق اصولی و احترام به نتیجه همه پرسی حمایت کردند، اما نخست وزیر باید حقیقتا با واقعیت روبرو گردد. او باید این موضوع را بپذیرد که طرح وی کاملا شکست خورده است. با این وجود نخست وزیر بار دیگر به مقر اتحادیه اروپا بازگشته است و به دنبال عقب نشینی بیشتر در رابطه با موضوع ایرلند شمالی است.

جرمی کوربین گفت: آیا من می توانم درباره این موضوع از نخست وزیر سوال کنم؟ تفاوت بین تضمین های قانونی و عقب نشینی ها چیست؟ چه باعث شده است که وی فکر کند مذاکره مجدد در ماه دسامبر به موفقیت در ماه ژانویه ختم می گردد؟ آقای رئیس، این موضوع بسیار مضحکی است، بنابراین نخستین کاری که نخست وزیر باید انجام دهد این است که باید این موضوع را که اکثریت مجلس مخالف خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا هستند به رسمیت بشناسد و نبود توافق را رد کند. از طرف دیگر او باید به تلف کردن منابع ملی کشور در این رابطه خاتمه دهد.

رهبر حزب کارگر انگلیس اضافه نمود: جرمی هانت، وزیر امور خارجه هفته گذشته بیان کرد ما باید این موضوع را قبول کنیم که مجلس واقعا با طرح نخست وزیر مخالف است. او بیان کرد مجلس واقعا مخالف طرح خروج از اتحادیه اروپا بدون هیچ توافق است. آقای رئیس آیا من می توانم از نخست وزیر بخواهم که با فیلیپ هاموند و همچنین با وزیر امور خارجه خود دیداری داشته باشد. شاید آن ها بتوانند او را متقاعد نمایند که هرگونه خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا غیر ممکن است. نخست وزیر همواره اعلام نموده است که به خاطر مردم ایرلند شمالی می خواهد از سیاست مرز های مستحکم پرهیز کند، اما هرگونه خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا به منزله مرز های مستحکم برای ایرلند شمالی و عمل نکردن نخست وزیر به تعهداتش است. آیا او در حقیقت خواستار مرز های مستحکم است؟

وی در ادامه گفت: حزب کارگر طرح خود را ارائه نموده است و من معتقدم اکثریت نمایندگان مجلس از این طرح حمایت می نمایند. این یک اتحادیه گمرکی جامع با اتحادیه اروپا است که ما می توانیم در آنجا نظر و حرف خود را به کرسی بنشانیم و بر روی یک بازار واحد و قدرتمند که تضاد منافع کمتری به همراه داشته باشد، توافق کنیم. این طرح می تواند حقوق کارگران را تضمین کند و تاثیر قابل توجهی بر روی قوانین وارداتی و حفاظت از آن ها داشته باشد. ما بار ها و از شروع گفته ایم که مخالف فاجعه خروج از اتحادیه اروپا بدون هیچ توافقی هستیم. ما همچنین گفته ایم نمی خواهیم گزینه آراء عمومی را رد کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رهبر حزب کارگر انگلیس: ترزا می هنوز شکست در مجلس را درک نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر حزب کارگر انگلیس: ترزا می هنوز شکست در مجلس را درک نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید