راهبرد نظامی جدید ناتو در واکنش به تهدید اتمی روسیه

به گزارش گردش و مسافرت، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو گفت، این سازمان با هدف مقابله با تهدید اتمی روسیه یک راهبرد جدید نظامی در پیش گرفته است.

راهبرد نظامی جدید ناتو در واکنش به تهدید اتمی روسیه

به گزارش گروه بین الملل گردش و مسافرت، ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت که راهبرد جدید نظامی این سازمان در هفته جاری در پاسخ به تهدید هسته ای روسیه تصویب شده است.

وی در گفت وگو با نشریه آلمانی ولت آم زونتاگ گفت که گاهی اوقات ضرورت دارد تا مفاهیم نظامی جدید را آنالیز کرد تا امنیت ناتو افزایش پیدا کند.

وی اضافه نمود: قدرت این سازمان چیزی است که ما می توانیم وقتی که ضرورت داشته باشد آن را تغییر دهیم. کارشناسان نظامی ما این هفته راهبرد نظامی جدیدی را برای سازمان تصویب کردند.

استولتنبرگ همچنین گفت که راهبرد جدید ناتو مبنی بر این است که توانایی هایی نظامی در شرایط سخت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

این اقدام در شرایطی است که مسکو بارها در زمینه گسترش حضور ناتو به سمت مرزهای روسیه هشدار داده و این اقدام را عاملی دانسته که به امنیت اروپا لطمه می زند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آوریل گذشته گفت که تمایل دارد اعضای سازمان ناتو دست کم دو درصد از فراوری ناخالص داخلی خود را برای امور دفاعی اختصاص دهند وی به این ترتیب از سخنان پارسال مبنی بر اختصاص چهار درصد از فراوری ناخالص داخلی به مسایل دفاعی، عقب نشینی کرد.

موضع گیری اخیر استولتنبرگ پس از آن ابراز شد که وی روز پنجشنبه در کنفرانس امنیت سایبری در لندن گفته بود که ناتو هیچ تردیدی در زمینه اینکه از همه تدابیر لازم برای واکنش به حمله سایبری استفاده کند، خودداری نخواهد کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "راهبرد نظامی جدید ناتو در واکنش به تهدید اتمی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبرد نظامی جدید ناتو در واکنش به تهدید اتمی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید