دهخدا: هزینه اعزام به یونیورسیاد هفت برابر شده است، شاید در 4 یا 5 رشته اعزام داشته باشیم

رییس فدراسیون ورزش دانشگاهی با تاکید بر این که هزینه اعزام به یونیورسیاد ایتالیا سرسام آور است، گفت : هزینه اسکان هر نفر نسبت به دو ره قبل هفت برابر شده است.

دهخدا: هزینه اعزام به یونیورسیاد هفت برابر شده است، شاید در 4 یا 5 رشته اعزام داشته باشیم

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا دهخدا در حاشیه مجمع سالیانه فدراسیون دانشگاهی با اشاره به اینکه برای اعزام کاروان ورزشی ایران به رقابت های یونیورسیاد ایتالیا با افزایش شدید هزینه ها نسبت به دوره گذشته مواجهیم، گفت : پیش بینی ما هزینه دو میلیارد تومانی برای اعزام کاروان به ایتالیا است. کوشش می کنیم با وجود محدودیت های اقتصادی کاروان کیفی را به این مسابقات اعزام کنیم تا به رتبه ایران در یونیورسیاد قبل نزدیک شویم. کار بسیار سختی در این دوره از رقابتها پیش رو داریم چرا که مسابقات در اروپا برگزار می گردد و قطعاً کشورهای اروپایی با قدرت در این رویداد شرکت می نمایند.

رئیس فدراسیون ورزش دانشگاهی درباره حمایت های وزارت علوم، خاطر نشان کرد: یونیورسیاد بعد از رقابت های المپیک بزرگترین رویداد ورزشی دنیا محسوب می گردد که نزدیک به 12 هزار ورزشکار از 160 تا 170 کشور در آن شرکت می نمایند. خوشبختانه از نگاه مدیران جدید وزارت علوم، ورزش دانشگاهی اهمیت دارد و ما نیز مسئله ای تاکنون بابت بودجه نداشتیم. مسئولان وزارت علوم قول حمایت داده اند و امیدوارم که با این حمایت ها بتوانیم شاهد موفقیت ورزش دانشگاهی در یونیورسیاد 2019 باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هزینه های اعزام تیم به یونیورسیاد ایتالیا نسبت به دوره های گذشته شش تا هفت برابر شده است، در این باره خاطر نشان کرد: مثلاً برای اسکان هر ورزشکار و همراه در دهکده بازی ها باید در این دوره 70 یورو برای هر شب پرداخت کرد که این مبلغ در دوره گذشته 10 یورو بود و در حال حاضر هفت برابر شده است. ما به دلیل مسائل و کمبودهای اقتصادی دائماً در حال فیلتر نفرات اعزامی هستیم. در ابتدا کار را با آنالیز روی هشت تا 10 رشته ورزشی آغاز کردیم، اما احتمال کاهش رشته ها و ورزشکاران اعزامی وجود دارد.

دهخدا افزود: شاید کار به جایی کشیده گردد که در چهار رشته و یا حداکثر پنج رشته در یونیورسیاد شرکت کنیم. هزینه ها در اروپا خیلی سر سام آور است و فکر کنم در این شرایط تعداد کشورهای حاضر نیز کاهش قابل توجهی داشته باشد.

رئیس فدراسیون ورزش های دانشگاهی در سرانجام با تاکید بر اینکه ضروری است میان بخش های مختلف آموزش عالی در بحث ورزش قهرمانی و اعزام ها هم افزایی صورت گیرد، خاطر نشان کرد: از دانشگاه ها این را می خواهم که در بحث ورزش همگانی فعالیت داشته باشند و بحث ورزش قهرمانی را به فدراسیون بسپارند. بهتر است به جای اینکه در پنج بخش آموزش عالی هر کدام المپیادهای قهرمانی را به صورت مجزا برگزار نمایند، این المپیادها تجمیع شوند و هر سال یک المپیاد با حضور همه بخش ها برگزار کنیم. من این قول را می دهم که از دل همین المپیاد نیز ورزشکاران برتر را برای حضور در یونیورسیاد انتخاب کنیم. با این کار هزینه ها نیز کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دهخدا: هزینه اعزام به یونیورسیاد هفت برابر شده است، شاید در 4 یا 5 رشته اعزام داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهخدا: هزینه اعزام به یونیورسیاد هفت برابر شده است، شاید در 4 یا 5 رشته اعزام داشته باشیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید