بازدید از سدهای کشور در ایام نوروز آزاد است

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: سال جاری نیز همچون سال های گذشته در ایام نوروز بازدید از سدها و شبکه های آبیاری و زهکشی در استان های مختلف کشور برای همه مردم آزاد است.

بازدید از سدهای کشور در ایام نوروز آزاد است

در این بازدیدها هموطنان با توانمندی مهندسان ایرانی در ساخت سدهای بزرگ و کوشش هایی که از سوی مسئولان آب کشور برای تأمین این مایه حیات به عمل می آید، راهکارهای استفاده بهینه از آب و همچنین عملکرد اعجاب آور این سازه ها در کنترل و مهار سیلاب های اخیر آشنا می شوند.

بر اساس آمار سال گذشته بیشترین استقبال از سدهای مارون، دز، کرخه، شهیدعباسپور و مسجدسلیمان در استان خوزستان، سد رئیسعلی دلواری در استان بوشهر، سدهای شهرچای و حسنلو در استان آذربایجان غربی، سد زاینده رود در استان اصفهان و سد دامغان در استان سمنان بوده است که سال جاری نیز همچون سالیان گذشته این استان ها پذیرای حضور مسافران نوروزی هستند.

در اطلاعیه شرکت مدیریت منابع آب ایران به هموطنان توصیه شده است، به دلیل وضعیت ناپایدار جوی در فصل بهار ازاتراق در اطراف رودخانه های کشور به ویژه رودخانه های منتهی به سدها و اطراف دریاچه سدها خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازدید از سدهای کشور در ایام نوروز آزاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از سدهای کشور در ایام نوروز آزاد است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید