اعلام فهرست بازی های لغو شده لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع کرونا

به گزارش گردش و مسافرت، کنفدراسیون فوتبال آسیا فهرست آن دسته از بازی های لیگ قهرمانان که در نتیجه شیوع بیماری کرونا در قاره کهن به زمان دیگری موکول خواهند شد را منتشر کرد.

اعلام فهرست بازی های لغو شده لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع کرونا

به گزارش گردش و مسافرت، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) خاطرنشان کرد که به دنبال برگزاری چند جلسه اضطراری با حضور نمایندگان فدراسیون های عضو و لیگ های آنها از هر دو منطقه غرب و شرق به منظور مدیریت مسابقات فوتبال قاره کهن پس از شیوع بیماری کرونا در سطح جهانی، آن دسته از بازی های تحت نظارت این سازمان را که دستور لغو شان صادر شده است، تعیین کرد.

ابتدا نمایندگان فدراسیون های عضو AFC در منطقه شرق آسیا در شهر کوالالامپور با یکدیگر دیدار داشتند که این جلسه دقیقاً یک هفته پیش برگزار گردید. سپس نمایندگان فدراسیون های منطقه غرب با یکدیگر گفتگو کردند که این اتفاق طی دو جلسه در روزهای ششم و هشتم ماه مارس رخ داد.

داتو ویندسور، دبیرکل AFC در این مورد گفت: شرایط موجود بی سابقه است و این بار بسیار چالش برانگیز، اما AFC در کوشش است تا اوضاع را مدیریت و کنترل کند که این شامل اعمال محدودیت های مختلف در زمینه سفر ها و در عین حال تماس مداوم با فدراسیون های عضو، لیگ ها و باشگاه ها می گردد. ما بابت حمایتی که از سوی تمامی سهامداران مان دریافت نموده ایم قدردان هستیم و این شامل شرکای تجاری و دارندگان حق پخش تلویریونی بازی ها می گردد. هدف AFC حفاظت از جان و سلامت تمامی بازیکنان، مقامات و تماشاگران و حصول اطمینان از حفظ تمامیت مسابقات است.

AFC همچنین با فیفا هم در تعامل بوده تا تأثیر احتمال شرایط موجود بر مسابقات ملی از جمله بازی های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 و انتخابی جام ملت های آسیای 2023 که قرار است در اواخر ماه مارس برگزار شوند، را ارزیابی کند. در نهایت تعدادی از مسابقات تحت نظارات قاره کهن لغو و به زمان دیگری موکول شده اند که فهرست آنها به توضیح زیر است:

لیگ قهرمانان آسیا

هفته سوم مرحله گروهی (منطقه غرب)

دوم مارس 2020 (13 اسفند)

گروه A

الوحده امارات - استقلال تهران

الاهلی عربستان - الشرطه عراق

گروه C

پرسپولیس تهران - التعاون عربستان

الدحیل قطر - الشارجه امارات

سوم مارس 2020

گروه B

الشباب امارات - شهر خودروی مشهد

الهلال عربستان - پاختارکور ازبکستان

گروه D

سپاهان اصفهان - النصر عربستان

العین امارات - السد قطر

هفته چهارم مرحله گروهی (منطقه غرب)

ششم آوریل (18 فروردین 1399)

گروه D: النصر عربستان - سپاهان اصفهان

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعلام فهرست بازی های لغو شده لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام فهرست بازی های لغو شده لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید