استان زنجان در زمینه تأمین دارو مسئله ای ندارد

به گزارش خبرنگاران، فتح الله حقیقی ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی در محل استانداری زنجان، به روز درختکاری اشاره نمود و اضافه نمود: برداشت های بی رویه از آب و نبود مدیریت صحیح در حوزه کشت، باعث کمبود آب و فرسایش خاک شده و آینده طبیعت را با چالش روبرو می نماید.

استان زنجان در زمینه تأمین دارو مسئله ای ندارد

وی با تاکید بر لزوم توجه هر چه بیشتر به حفاظت از طبیعت، اظهار کرد: حفاظت از منابع طبیعی کار بسیار مهم و دینی است چراکه منابع طبیعی ریه هر شهر و هر منطقه ای است.

استاندار زنجان با بیان اینکه با وجود کاشت نهال در روز درختکار، شاهد قطع درختان توسط بعضی سودجویان هستیم، اضافه کرد: فرهنگ حفاظت از محیط زیست نباید به حرف و شعار محدود گردد بلکه باید اقدامات عملی و تأثیرگذار این زمینه صورت بگیرد.

استاندار زنجان بابیان اینکه در حوزه سلامت باید کارهای زیادی انجام گردد، گفت: امروز وضعیت بهداشت و درمان با بهداشت و درمان دهه های گذشته بسیار متفاوت است و بیماری های واگیردار جای خود را به بیماری غیر واگیر داده و علت بیشتر فوتی ها ناشی از بیماری قلبی و عروقی است.

حقیقی با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان طی سال های اخیر توسعه یافته و عدالت در حوزه بهداشت و درمان به شکل واقعی خود عملیاتی و اجرا شده است، تأکید کرد: خوشبختانه امروز مسئله ای چندانی در حوزه بهداشت و درمان در روستاها نداریم.

وی با اشاره به اینکه در بحث مبارزه با مواد دخانی باید راه چاره خوبی ارائه گردد، گفت: باید به ایجاد کانون و محلات سلامت در استان زنجان توجه گردد.

استاندار زنجان بابیان اینکه در بحث ارتقای سلامت مردم هم مشارکت نمایند، اضافه کرد: مردم باید خودشان هم نسبت به مراقبت از خود کوشش نمایند و در این راستا حوزه بهداشت و درمان هم تمهیدات بهداشتی را مدنظر دارد.

حقیقی توضیح داد: فضاهایی برای انجام تفریحات سالم جوانان معین گردد که جوابگوی احتیاج باشد تا به سمت مصرف مواد دخانی و قلیان نروند.

وی بابیان اینکه از ظرفیت سمن ها در بخش نظارت از مراکز عرضه مواد غذایی استفاده گردد، گفت: خوشبختانه استان زنجان در بحث تأمین دارو مشکل ندارد و در بحث دارو خودکفا بوده و صادرات هم داریم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه موازی کاری آفت است، اضافه کرد: هر دستگاهی در بحث مبارزه با مواد دخانی کاری انجام می دهد که خروجی ندارد، باید برنامه ها تلفیقی انجام گردد.

حقیقی بر اجتماعی کردن سلامت تأکید کرد و گفت: در اجتماعی کردن سلامت همه دستگاه ها مبادرت نموده و یار و یاور همدیگر باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استان زنجان در زمینه تأمین دارو مسئله ای ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان زنجان در زمینه تأمین دارو مسئله ای ندارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید