آمار کرونا در ایران امروز 21 مرداد 99؛ 184 فوتی در 24 ساعت گذشته، بستری 1269 بیمار جدید

به گزارش گردش و مسافرت، سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2345 بیمار جدید کووید19 در کشور طی 24ساعت گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه 184 بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

آمار کرونا در ایران امروز 21 مرداد 99؛ 184 فوتی در 24 ساعت گذشته، بستری 1269 بیمار جدید

به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز 21 مرداد 1399 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، دو هزار و 345 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 269 نفر از آن ها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 331 هزار و 189 نفر رسید.

وی اضافه کرد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 184 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 18 هزار و 800 نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون 288 هزار و 620 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

وی اضافه کرد: 3983 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تا کنون دو میلیون و 736 هزار و 514 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

وی درباره استان های در شرایط قرمز گفت: ستان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در شرایط قرمز قرار دارند.

لاری درباره شرایط استان های در شرایط هشدار نیز گفت: همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در شرایط هشدار قرار دارند.

وی در توضیح شرایط بیماری در استان چهارمحال و بختیاری که در هشدار به سر می برد، گفت: این استان در ابتدای شیوع بیماری یعنی اسفندماه به نسبت بسیاری از استان های کشور خیز سنگین تری را تجربه کرد. این استان در فروردین ماه با خیز نسبتا متوسط در موارد ابتلا و بستری روبرو شد. اگرچه در اردیبهشت ماه شاهد کاهش ابتلا بودیم، اما از اوایل خردادماه مجددا شاهد سیر صعودی در موارد ابتلا و بستری در این استان هستیم.

وی ادامه داد: همچنین تعداد موارد ابتلا و بستری طی دو ماه گذشته در این استان به دو برابر رسیده و شیب صعودی موارد ابتلا به شکل نگران کننده در حال امتداد است. در حال حاضر پنج شهرستان این استان در شرایط قرمز و یک شهرستان در شرایط هشدار واقع شده است. شدت موارد بستری در برخی شهرستان ها مانند بروجن، شهرکرد، لردگان و ... دارای شدت بیشتری است.

لاری اضافه کرد: از اقدامات خوب همکاران ما در کادر بهداشت و درمان می توان به اهتمام امر آموزش مردم در جهت آشنایی با کووید 19، پیشتازی در غربالرگری، حساسیت ویژه در ایزوله کردن بیماران و قرنطینه اطرافیان آنها، حضور پررنگ تعدادی زیادی از پزشکان در فضای مجازی جهت آموزش به مردم و کاهش مراجعه حضوری به مراکز درمانی و استفاده از به روزترین روش های درمانی اشاره کرد.

وی گفت: از اوایل تیرماه 487 تخلف در اجرای پروتکل های بهداشتی توسط اماکن عمومی و واحد های صنفی و صنعتی گزارش شده است و در همین بازه زمانی 54 واحد متخلف پلمب شده اند. میزان استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومی و ادارات 72 درصد و توسط شاغلین بانک ها و سازمان های دولتی 89 درصد است. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و استفاده جدی تر از ماسک توسط مردم، شاهد توقف فرایند صعودی در موارد ابتلا و بستری در هفته های آینده باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مطمئنا ویروس کرونا این مهمان ناخوانده، ماه ها با ما خواهد بود؛ بنابراین باید سبک زندگی خودمان را با حضور بیماری تغییر دهیم. این ویروس در کنار تمام پیامد های منفی می تواند موجب تقویت همبستگی اجتماعی شود. امیدواریم با همراهی و همدلی یکدیگر بتوانیم با رعایت اصول سه گانه بهداشتی یعنی استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها و فاصله گذاری اجتماعی، بتوانیم شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.

منبع: فرارو

به "آمار کرونا در ایران امروز 21 مرداد 99؛ 184 فوتی در 24 ساعت گذشته، بستری 1269 بیمار جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار کرونا در ایران امروز 21 مرداد 99؛ 184 فوتی در 24 ساعت گذشته، بستری 1269 بیمار جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید